Nadajnik optyczny CATV


NADAJNIK OPTYCZNY CATV FTX3R





PRZEZNACZENIE

Nadajnik optyczny służy do transmisji sygnałów CATV zawartych w paśmie do 870 MHz. za pomocą łącza światłowodowego .

CHARAKTERYSTYKA

Odbiornik jest wykonany w postaci 19" panelu. Wyjściowy tor optyczny oparty jest na diodzie laserowej typu DFB z mocą w zakresie 6 do 20 mW, pracującej z długością fali 1310 nm , co pozwala na zrealizowanie łącza optycznego z budżetem do 14 dB przy odbieranym poziomie - 1 dBm. Nadajnik posiada ręczną i automatyczną regulację wzmocnienia , co ułatwia dobranie odpowiedniego indeksu modulacji optycznej .Do kontroli pracy urządzenia służą diody LED i panel LCD.

DANE TECHNICZNE

TOR OPTYCZNY
Długość fali 1310 ± 20 nm.
Moc wyjściowa 6,8,10,13,16,20 mW
Typ złącza SC/APC ,FC/APC
TOR RF
Poziom wejściowy 20 dBmV / kanał ± 5 dB
Pasmo 45-870 MHz
Regulacja wzmocnienia 10 dB
Impedancja 75Ω
Dopasowanie > 16 dB
Typ złącza F żeńskie
GWARANTOWANY CNR W ZALEŻNOŚĆI OD BUDŻETU ŁĄCZA
Moc wyj. Budżet 6 dB 7 dB 8 dB 9 dB 10dB 11 dB 12 dB 13 dB 14 dB
6 mW 53 52 51 50          
8 mW     53 52 51 50      
10 mW       53 52 51 50    
13 mW         53 52 51 50  
16 mW           53 52 51 50
20 mW               52 51
PARAMETRY ŁĄCZA PRZY TRANSMISJI 77 KANAŁÓW (NTSC) + 200 MHz DVB
CSO <= -63 dBc
CTB <= -67 dBc
XMOD <= -65 dBc
Nierównomierność ± 0,75 dBc
PARAMETRY ELEKTRYCZNE , MECHANICZNE
Napięcie zasilania 90-254 VAC , 50/60 Hz
Pobór mocy 15 W (max.)
Temperatura pracy 0 °C do 50 °C
Wilgotność 85 % max.
Wymiary 85 x 350 x 45 mm
Waga 4,5 kg

WERSJE

Nadajnik optyczny jest produkowany w następujących wersjach :
6,8,10,13,16,20 mW. Standartowo jest dostarczany z złączami SC/APC.
Dostępne są również wykonania z złączami SC/UPC, FC/APC, FC/UPC.

PRODUCENT

PCT (USA)